Egyéb sportok

Tragédia: zuhanyzás közben kapott szívrohamot az úszó

Alexander Dale Oent a fürőszobája padlóján találták összeesve csapattársai a flgastaffi edzőtáborban.

A fiatal novég úszónak zuhanyzás közben állt meg a szíve. Nem sokkal korábban még skype-on beszélt a családjával. A helyi orvosi központba szállították, de már nem tudtak rajta segíteni.

Alexander Dale Oen volt az első norvég úszó, aki 1 perc alatt tudta teljesíteni a 100m-es mellúszást, valamint ő nyerte norvégia számára a legelső olimpiai érmet úszásban, mikor 2008-ban, Pekingben ezüstérmet szerzett. A tavalyi sanghaji világbajnokságon 58.71-es idővel norvégia első úszó vb aranyérmét szerezte, szintén 100m-es mellúszásban. A magyar közönségnek is ismerős lehet, a budapesti úszó Európa-bajnokságon, két évvel ezelőtt 100m mellen aranyérmet, 200-on Gyurta Dániel mögött ezüstérmet nyert. Az idei olimpián, Londonban is a 100m-es mellúszás legnagyobb esélyesei között tartották számon. Mindössze 26 éves volt.